Piirdeaedade valmistamine ja paigaldus

Piirdeaedade valmistamine ja paigaldamine

Vaajuta pildid, et avada galerii

Paneelaed

Keevispaneelaed on hea lahendus, kui soovite tugevat ja vastupidavat aeda. Keevispaneelaed sobib eramute ümber, kui ka avalike hoonete ümber – lasteaiad, koolid, spordiväljakud. Kasutatakse tihti tööstusalade piiramiseks.

Keevispaneelide kõrgusteks on 1,03m, 1,23m 1,43m, 1,53m 1,73m ja 2,03m. Keevispaneele on kahte varianti 3D ja 2D erinevus seinseb nende kujus. 3D paneelis on üleval keskel ja all väljuulatuvad kolmnurgad, mis annavad paneelile tuguvuse. 3D paneeli traadi paksus on kas 4mm või 5mm. 2D panelil on veritkaalsed traadid 8mm või 6mm ja horisontaalsed 6mm või 5 mm.

Keevispaneeli on tsingitud ja tsingitu ja värvitud (üldjuhul roheline RAL 6005). Keevispaneeli saab värvida ka mistahes värvi mis on RAL kataloogis.

Keevispaneele võib paigaldada ka üksteise kohale, et saada kõrgem aed kui 2,03m. Spordiväjakute ümber paigaldatakse 2×2,03m keevispaneeli, millega saadakse aia kõrguseks 4,06m. Erinevate kõrgutega kombineerides on võimalik saada aiale väga palju erinevaid kõrgusi.

Paneelaia puhul kasutatakse üldjuhul 40×60 nelikantposti, mille külge kinnitatakse paneel spetsiaalse klambriga. Kõrgemate aedade puhul kasutatakse 40×80 nelikantposti

Puitaed

Puitaiad on levinum aiatüüp eramute juures. Peamiselt tehakse esiaed puidust ning naabrite vahelised aiad võrgust.

Puitaiad võib jagada kaheks: vertikaalnelippaed ja horisontaallaud aed. Lippaia puhul on võimalik lipi otsa lõigata erinevalt: kaarega, sirgelt, nurga all jne.

Puitaia puhul on viimistlus variante palju – värvitud, immutatud, katteliistuga, topelt lauga/lipiga

Vaajuta pildid, et avada galerii

Vaajuta pildid, et avada galerii

Võrkaed

Võrkaed on hea lahendus kruntide vaheliseks aiaks ja erinevate alade piiramiseks. Samuti ka avalike hoonete ja alade ümber.

Võrgu kõrgusteks on 1m, 1,2m 1,5m 1,8m ja 2m. Eramute ja juures kassutatakse üldiselt keevisvõrku mille,  võrgusilm on 50x100mm ja traadi paksus 2-2,8mm. Saadaval on ka erititugev keevisvõrk, mille võrgusilm 50×50 ja traadi paksus 3mm.

Võrk on tsingitud ja kaetud rohelise PVC-ga, saadaval on ka ainult tsingitud keevisvõrku.

Keevisvõrguga kasutatakse profiil poste, millel on spetsiaalne kinnitusriba, kuhu kinnitatakse roostevaba klipsiga võrk kindlalt kinni. Punutudvõrguga kasutatakse ümarposte, mille läbimõõdud on 38-50mm, sõltuvalt aia kõrgusest. Võrgu puhul tuleb kasutada kaldtugesid.