Väravate valmistamine ja paigaldus

Väravate valmistamine ja paigaldamine

Jalgvärav

Jalgvärav on mõeldud inimeste ja kergliiklusvahendite sissepääsuks sisehoovi. Jalgvärav võiks olla vähemalt 1m lai, et oleks mugav seda kasutada. Jalgvärav võib asetseda läheduses autovärava kõrval või ka mujal. Mõistlik oleks jalgvärav panna avanema sisehoovi poole, et lapsed või lemmikloomad ei saaks hooga tänavale joosta või rattaga väravast välja kihutada.

Jalgvärava raami valmistame nelikanttorust ja katteks saab kasutada puitu, keevispaneeli või metalli (sobitada tuleks see ülejäänud aiaga). Raami võimalik pulbervärvida.

Liugväravad

Liugvärav on sobilik lahendus, kui soovi ruumi säästa. Värava paneme liikuma paralleelselt aiaga ning seeläbi ei ole vaja avanedes arvestada väravaesise ja -taguse alaga. Tänu sellele saab juurde tekitada näiteks mõne parkimiskoha. Liugvärav vajab avanemiseks vaba ruumi 1,5x värava ava laius. Ehk 4m avaga värav vajab 6m vaba ruumi avanemiseks.

Liugväraval on mitmed plussid. Ta on vastupidavam tuulele ja muudele oludele. Ka autoga otsa sõites on kahju väiksem automaatikale. Lisaks on liugväravat võimalik paremini paigaldada tõusva tee puhul, kus tiibväravate puhul oleks kõrguste vahe liiga suur.

Liugvärava raam on valmistatud nelikanttorust. Automaatselt avaneva värava puhul on oluline hoida lumest ja jääst puhtana liikumistee ning fotosilm.

Tiibvärav

Tiibvärav on kõige populaarsemat tüüpi värav autoga sisehoovi pääsemisel. Värav on võimalik panna automaatselt avaneva ja sulgema, mis on ideaalne, kui maja ees asub tiheda liiklusega tee. Minimaalselt võiks värava laius olla 3,8m, siis mahub ilusti väravast sisse ka veoauto (nt prügiauto).

Väravaraam valmistame nelikanttorust. Reguleeritavad hindeg võimaldab peale pinnase liikumist väravanihkeid korrigeerida, et oleks tagatud sujuv avanemine ja sulgemine. Väravaraami täiteks saab kasutada puitu, keevispaneeli või metalli.

Tõkkepuu

Tõkkepuud kasutatakse sisehoovi või territooriumile sissepääsu piiramiseks. Seda on mõistlik paigaldada kortermajade, parklate ja muude territooriumite soovivate kõrvaliste isikute piiramiseks.

Võrreldes liug- või tiibväravaga on tegemist lihtsama lahendusega, misi ei nõua talvisel ajal lume lükkamist väravateekonnalt. Lisaks on tõkkepuud lihtsam paigaldada ning tõkkepuu pikkust on võimalik sättida.